Vă încurajăm să vă familiarizați cu noul switch cu 8 porturi - EDS-4008 - având, printre altele, certificarea standardului IEC 62443-4-2. În plus, modelul echipat cu 2 porturi de fibră optică (multimode) este acum disponibil la un preț atractiv. Mai multe informații aici.

EDS-408A

Switch cu management entry-level cu 8 porturi Ethernet

Producător: MOXA
Producător: MOXA
  • Turbo Ring și Turbo Chain (timp de recuperare < 20 ms @ 250 switch-uri), și RSTP/STP pentru redundața rețelei.
  • IGMP Snooping, QoS, IEEE 802.1Q VLAN, și VLAN bazat pe port
  • Management de rețea simplu prin web browser, CLI, consolă Telnet/serial, Windows utility, și ABC-01
  • Suportă MXstudio pentru o gestionare ușoară și vizualizată a rețelei industriale
Preț de la 2.675,00 RON Net

Preț prea mare? Autentificați-vă și cumpărați mai ieftin

În stoc

Plasați comanda până la ora 12:00, iar coletul va fi expediat în aceeași zi

Livrare gratuita de la 500 RON

Vezi 20 model

Promocja cenowa na model HDR-15-5

Modele

Filtru: ()
Filtre
Filtre()
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 8 10/100BaseT(X) ports, 0 to 60°C
    În stoc
    Garanție:
    2.675,00 RON
    3.290,25 RON
    Intră în cont pentru a vedea prețurile
    EDS-408A
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 8 10/100BaseT(X) ports, 0 to 60°C
    Disponibilitate:
    În stoc
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 8 10/100BaseT(X) ports, -40 to 75°C
    În stoc
    Garanție:
    3.675,00 RON
    4.520,25 RON
    Intră în cont pentru a vedea prețurile
    EDS-408A-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 8 10/100BaseT(X) ports, -40 to 75°C
    Disponibilitate:
    În stoc
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-MM-SC
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 6 10/100BaseT(X) ports, 2 multi mode 100BaseFX ports, SC connector, 0 to 60°C
    În livrare Garanție:
    3.895,00 RON
    4.790,85 RON
    Intră în cont pentru a vedea prețurile
    EDS-408A-MM-SC
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 6 10/100BaseT(X) ports, 2 multi mode 100BaseFX ports, SC connector, 0 to 60°C
    Disponibilitate: În livrare
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-MM-SC-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 6 10/100BaseT(X) ports, 2 multi mode 100BaseFX ports, SC connector, -40 to 75°C
    În stoc
    Garanție:
    4.890,00 RON
    6.014,70 RON
    Intră în cont pentru a vedea prețurile
    EDS-408A-MM-SC-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 6 10/100BaseT(X) ports, 2 multi mode 100BaseFX ports, SC connector, -40 to 75°C
    Disponibilitate:
    În stoc
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-MM-ST
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 6 10/100BaseT(X) ports, 2 multi mode 100BaseFX ports, ST connector, 0 to 60°C
    În stoc
    Garanție:
    3.895,00 RON
    4.790,85 RON
    Intră în cont pentru a vedea prețurile
    EDS-408A-MM-ST
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 6 10/100BaseT(X) ports, 2 multi mode 100BaseFX ports, ST connector, 0 to 60°C
    Disponibilitate:
    În stoc
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-MM-ST-T
    Entry-level Industrial Managed Ethernet Switch with 6 10/100BaseT(X) ports, 2 multi mode 100BaseFX ports, ST connector, -40 to 75°C
    În stoc
    Garanție:
    4.890,00 RON
    6.014,70 RON
    Intră în cont pentru a vedea prețurile
    EDS-408A-MM-ST-T
    Entry-level Industrial Managed Ethernet Switch with 6 10/100BaseT(X) ports, 2 multi mode 100BaseFX ports, ST connector, -40 to 75°C
    Disponibilitate:
    În stoc
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-SS-SC
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 6 10/100BaseT(X) ports, 2 single mode 100BaseFX ports, SC connector, 0 to 60°C
    În stoc
    Garanție:
    5.495,00 RON
    6.758,85 RON
    Intră în cont pentru a vedea prețurile
    EDS-408A-SS-SC
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 6 10/100BaseT(X) ports, 2 single mode 100BaseFX ports, SC connector, 0 to 60°C
    Disponibilitate:
    În stoc
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-SS-SC-T
    Entry-level Industrial Managed Ethernet Switch with 6 10/100BaseT(X) ports, 2 single mode 100BaseFX ports, SC connector, -40 to 75°C
    În stoc
    Garanție:
    5.950,00 RON
    7.318,50 RON
    Intră în cont pentru a vedea prețurile
    EDS-408A-SS-SC-T
    Entry-level Industrial Managed Ethernet Switch with 6 10/100BaseT(X) ports, 2 single mode 100BaseFX ports, SC connector, -40 to 75°C
    Disponibilitate:
    În stoc
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-1M2S-SC
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 1 multi mode and 2 single mode 100BaseFX ports, SC connector, 0 to 60°C
    Out of stock Garanție:
    6.175,00 RON
    7.595,25 RON
    Intră în cont pentru a vedea prețurile
    EDS-408A-1M2S-SC
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 1 multi mode and 2 single mode 100BaseFX ports, SC connector, 0 to 60°C
    Disponibilitate: Out of stock
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-1M2S-SC-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 1 multi mode and 2 single mode 100BaseFX ports, SC connector, -40 to 75°C
    Out of stock Garanție:
    6.610,00 RON
    8.130,30 RON
    Intră în cont pentru a vedea prețurile
    EDS-408A-1M2S-SC-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 1 multi mode and 2 single mode 100BaseFX ports, SC connector, -40 to 75°C
    Disponibilitate: Out of stock
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-2M1S-SC
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 2 multi mode and 1 single mode 100BaseFX ports, SC connector, 0 to 60°C
    Out of stock Garanție:
    5.620,00 RON
    6.912,60 RON
    Intră în cont pentru a vedea prețurile
    EDS-408A-2M1S-SC
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 2 multi mode and 1 single mode 100BaseFX ports, SC connector, 0 to 60°C
    Disponibilitate: Out of stock
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-2M1S-SC-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 2 multi mode and 1 single mode 100BaseFX ports, SC connector, -40 to 75°C
    Out of stock Garanție:
    6.120,00 RON
    7.527,60 RON
    Intră în cont pentru a vedea prețurile
    EDS-408A-2M1S-SC-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 2 multi mode and 1 single mode 100BaseFX ports, SC connector, -40 to 75°C
    Disponibilitate: Out of stock
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-3M-SC
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 multi mode 100BaseFX ports, SC connector, 0 to 60°C
    Out of stock Garanție:
    5.120,00 RON
    6.297,60 RON
    Intră în cont pentru a vedea prețurile
    EDS-408A-3M-SC
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 multi mode 100BaseFX ports, SC connector, 0 to 60°C
    Disponibilitate: Out of stock
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-3M-SC-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 multi mode 100BaseFX ports, SC connector, -40 to 75°C
    Out of stock Garanție:
    5.565,00 RON
    6.844,95 RON
    Intră în cont pentru a vedea prețurile
    EDS-408A-3M-SC-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 multi mode 100BaseFX ports, SC connector, -40 to 75°C
    Disponibilitate: Out of stock
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-3M-ST
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 multi mode 100BaseFX ports, ST connector, 0 to 60°C
    În stoc
    Garanție:
    5.120,00 RON
    6.297,60 RON
    Intră în cont pentru a vedea prețurile
    EDS-408A-3M-ST
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 multi mode 100BaseFX ports, ST connector, 0 to 60°C
    Disponibilitate:
    În stoc
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-3M-ST-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 multi mode 100BaseFX ports, ST connector, -40 to 75°C
    În stoc
    Garanție:
    5.565,00 RON
    6.844,95 RON
    Intră în cont pentru a vedea prețurile
    EDS-408A-3M-ST-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 multi mode 100BaseFX ports, ST connector, -40 to 75°C
    Disponibilitate:
    În stoc
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-3S-SC
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 single mode 100BaseFX ports, SC connector, 0 to 60°C
    În stoc
    Garanție:
    6.675,00 RON
    8.210,25 RON
    Intră în cont pentru a vedea prețurile
    EDS-408A-3S-SC
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 single mode 100BaseFX ports, SC connector, 0 to 60°C
    Disponibilitate:
    În stoc
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-3S-SC-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 single mode 100BaseFX ports, SC connector, -40 to 75°C
    În livrare Garanție:
    7.115,00 RON
    8.751,45 RON
    Intră în cont pentru a vedea prețurile
    EDS-408A-3S-SC-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 single mode 100BaseFX ports, SC connector, -40 to 75°C
    Disponibilitate: În livrare
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-3S-SC-48
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 single mode 100BaseFX ports, SC connector, -48VDC, 0 to 60°C
    Out of stock Garanție:
    7.845,00 RON
    9.649,35 RON
    Intră în cont pentru a vedea prețurile
    EDS-408A-3S-SC-48
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 single mode 100BaseFX ports, SC connector, -48VDC, 0 to 60°C
    Disponibilitate: Out of stock
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-3S-SC-48-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 single mode 100BaseFX ports, SC connector, -48VDC, -40 to 75°C
    Out of stock Garanție:
    8.380,00 RON
    10.307,40 RON
    Intră în cont pentru a vedea prețurile
    EDS-408A-3S-SC-48-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 single mode 100BaseFX ports, SC connector, -48VDC, -40 to 75°C
    Disponibilitate: Out of stock

Accesorii

Descriere

Seria EDS-408A este proiectată special pentru aplicații industriale. Switch-urile suportă o varietate de funcții de gestionare utile, cum ar fi Turbo Ring, Turbo Chain, ring coupling, IGMP snooping, IEEE 802.1Q VLAN, VLAN bazat pe port, QoS, RMON, gestionarea lățimii de bandă, port mirroring, și avertizarea prin e-mail sau releu. Turbo Ring-ul gata de utilizare poate fi configurat cu ușurință folosind interfața de management bazată pe web browser sau cu DIP switches situate pe panoul de deasupra switch-urilor EDS-408A.

 

Caracteristici și beneficii suplimentare

  • Opțiunea DHCP 82 pentru atribuirea adreselor IP cu diferite politici
  • Suportă protocoale EtherNet/IP, Modbus TCP pentru gestionarea și monitorizarea dispozitivelor
  • Custom AOI (Instrucțiuni Add-On) și FactoryTalk® View faceplate disponibile
  • Port mirroring pentru depanarea online
  • VLAN bazat pe port, IEEE 802.1Q VLAN, și GVRP pentru a facilita planificarea rețelei
  • QoS (IEEE 802.1p și TOS/DiffServ) pentru a crește determinismul
  • RMON pentru monitorizarea proactivă și eficientă a rețelei
  • SNMPv1/v2c/v3 pentru diferite niveluri de securitate a gestionării rețelei
  • Gestionarea lățimii de bandă pentru a preveni o stare imprevizibilă a rețelei

Specificație tehnică

  • Ethernet Interface
10/100BaseT(X) Ports (RJ45 connector)

 8

All models support:
Auto negotiation speed
Full/Half duplex mode
Auto MDI/MDI-X connection

100BaseFX Ports (multi-mode SC connector) EDS-408A-MM-SC/2M1S-SC Series: 2
EDS-408A-3M-SC Series: 3
EDS-408A-1M2S-SC Series: 1
100BaseFX Ports (multi-mode ST connector) EDS-408A-MM-ST Series: 2
EDS-408A-3M-ST Series: 3
100BaseFX Ports (single-mode SC connector) EDS-408A-SS-SC/1M2S-SC Series: 2
EDS-408A-2M1S-SC Series: 1
EDS-408A-3S-SC/3S-SC-48 Series: 3
Standards IEEE 802.3 for 10BaseT
IEEE 802.3u for 100BaseT(X) and 100BaseFX
IEEE 802.3x for flow control
IEEE 802.1D-2004 for Spanning Tree Protocol
IEEE 802.1p for Class of Service
IEEE 802.1Q for VLAN Tagging
IEEE 802.1w for Rapid Spanning Tree Protocol
  • Ethernet Software Features
Filter 802.1Q VLAN, GMRP, GVRP, IGMP v1/v2, Port-based VLAN
Industrial Protocols Modbus TCP
Management Back Pressure Flow Control, BOOTP, DHCP Option 66/67/82, DHCP Server/Client, Flow control, IPv4/IPv6, LLDP, Port Mirror, RARP, RMON, SMTP, SNMP Inform, SNMPv1/v2c/v3, Syslog, Telnet, TFTP
MIB Bridge MIB, Ethernet-like MIB, MIB-II, P-BRIDGE MIB, RMON MIB Groups 1, 2, 3, 9, RSTP MIB
Redundancy Protocols RSTP, STP, Turbo Chain, Turbo Ring v1/v2
Time Management NTP Server/Client, SNTP
  • Switch Properties
IGMP Groups 256
MAC Table Size 8 K
Max. No. of VLANs 64
Packet Buffer Size 1 Mbits
Priority Queues 4
VLAN ID Range VID 1 to 4094
  • Serial Interface
Console Port RS-232 (TxD, RxD, GND), 10-pin RJ45 (19200, n, 8, 1)
  • DIP Switch Configuration
Ethernet Interface Turbo Ring, Master, Coupler, Reserve
  • Input/Output Interface
Alarm Contact Channels Relay output with current carrying capacity of 1 A @ 24 VDC
  • Power Parameters
Connection 1 removable 6-contact terminal block(s)
Input Voltage All models: Redundant dual inputs
EDS-408A/408A-T, EDS-408A-MM-SC/MM-ST/SS-SC/3M-SC/3M-ST/3S-SC/1M2S-SC/2M1S-SC/EIP/PN Series: 12/24/48 VDC
EDS-408A-3S-SC-48/408A-3S-SC-48-T: ±24/±48 VDC
Operating Voltage

EDS-408A/408A-T, EDS-408A-MM-SC/MM-ST/SS-SC/3M-SC/3M-ST/3S-SC/1M2S-SC/2M1S-SC/EIP/PN Series: 9.6 to 60 VDC

EDS-408A-3S-SC-48 Series:
±19 to ±60 VDC

Input Current EDS-408A/408A-T, EDS-408A-EIP/PN Series: 0.18 A @ 24 VDC
EDS-408A-MM-SC/MM-ST/SS-SC Series: 0.30 A @ 24 VDC
EDS-408A-3M-SC/3M-ST/3S-SC/3S-SC-48/1M2S-SC/2M1S-SC Series: 0.35 A @ 24 VDC
Overload Current Protection Supported
Reverse Polarity Protection Supported
  • Physical Characteristics
Housing Metal
IP Rating IP30
Dimensions 53.6 x 135 x 105 mm (2.11 x 5.31 x 4.13 in)
Weight EDS-408A/408A-T, EDS-408A-MM-SC/MM-ST/SS-SC, EDS-408A-EIP/PN Series: 650 g (1.44 lb)
EDS-408A-3M-SC/3M-ST/3S-SC/3S-SC-48/1M2S-SC/2M1S-SC Series: 890 g (1.97 lb)
Installation DIN-rail mounting, Wall mounting (with optional kit)
  • Environmental Limits
Operating Temperature Standard Models: -10 to 60°C (32 to 140°F)
Wide Temp. Models: -40 to 75°C (-40 to 167°F)
Storage Temperature (package included) -40 to 85°C (-40 to 185°F)
Ambient Relative Humidity 5 to 95% (non-condensing)
  • Standards and Certifications
Safety All models: EN 60950-1, UL 508
EDS-408A/408A-T, EDS-408A-MM-SC/MM-ST/SS-SC Series, EDS-EIP/PN Series: UL 60950-1
EMC EN 55032/24
EMI CISPR 32, FCC Part 15B Class A
EMS IEC 61000-4-2 ESD: Contact: 6 kV; Air: 8 kV
IEC 61000-4-3 RS: 80 MHz to 1 GHz: 10 V/m
IEC 61000-4-4 EFT: Power: 2 kV; Signal: 2 kV
IEC 61000-4-5 Surge: Power: 2 kV; Signal: 2 kV
IEC 61000-4-6 CS: 10 V
IEC 61000-4-8 PFMF
Hazardous Locations ATEX, Class I Division 2
Maritime EDS-408A/408A-T, EDS-408A-MM/SS Series: NK
EDS-408A/408A-T, EDS-408A-MM/SS Series, EDS-408A-EIP/PN Series: DNV-GL
Railway EN 50121-4
Traffic Control NEMA TS2
Freefall IEC 60068-2-31
Shock IEC 60068-2-27
Vibration IEC 60068-2-6
  • MTBF
Time EDS-408A/408A-T, EDS-408A-EIP/PN Series: 1,339,439 hrs
EDS-408A-MM-SC/MM-ST/SS-SC/3M-SC/3M-ST/3S-SC/1M2S-SC/2M1S-SC Series: 1,253,072 hrs
EDS-408A-3S-SC-48 Series: 989,940 hrs
Standards Telcordia (Bellcore), GB

Produse recomandate