EDS-408A

8-port entry-level managed Ethernet switches

Producător: MOXA
Producător: MOXA
  • Turbo Ring and Turbo Chain (recovery time < 20 ms @ 250 switches), and RSTP/STP for network redundancy
  •  IGMP Snooping, QoS, IEEE 802.1Q VLAN, and port-based VLAN supported
  •  Easy network management by web browser, CLI, Telnet/serial console, Windows utility, and ABC-01
  •  Supports MXstudio for easy, visualized industrial network management
 
Preț de la 2.375,00 RON Preț Net

Preț prea mare? Autentificați-vă și cumpărați mai ieftin

În stoc

Plasați comanda până la ora 12:00, iar coletul va fi expediat în aceeași zi

Livrare gratuita de la 500 RON

Vezi 20 model

Promocja cenowa na model HDR-15-5

Modele

Filtru: ()
Filtre
Filtre()
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 8 10/100BaseT(X) ports, 0 to 60°C
    În livrare Garanție: 60 luni
    2.375,00 RON
    2.921,25 RON
    Login to check your price
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 8 10/100BaseT(X) ports, -40 to 75°C
    În livrare Garanție: 60 luni
    3.260,00 RON
    4.009,80 RON
    Login to check your price
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-MM-SC
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 6 10/100BaseT(X) ports, 2 multi mode 100BaseFX ports, SC connector, 0 to 60°C
    În livrare Garanție: 60 luni
    3.455,00 RON
    4.249,65 RON
    Login to check your price
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-MM-SC-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 6 10/100BaseT(X) ports, 2 multi mode 100BaseFX ports, SC connector, -40 to 75°C
    În stoc
    Garanție: 60 luni
    4.336,00 RON
    5.333,28 RON
    Login to check your price
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-MM-ST
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 6 10/100BaseT(X) ports, 2 multi mode 100BaseFX ports, ST connector, 0 to 60°C
    În stoc
    Garanție: 60 luni
    3.455,00 RON
    4.249,65 RON
    Login to check your price
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-MM-ST-T
    Entry-level Industrial Managed Ethernet Switch with 6 10/100BaseT(X) ports, 2 multi mode 100BaseFX ports, ST connector, -40 to 75°C
    În stoc
    Garanție: 60 luni
    4.336,00 RON
    5.333,28 RON
    Login to check your price
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-SS-SC
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 6 10/100BaseT(X) ports, 2 single mode 100BaseFX ports, SC connector, 0 to 60°C
    În livrare Garanție: 60 luni
    4.876,00 RON
    5.997,48 RON
    Login to check your price
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-SS-SC-T
    Entry-level Industrial Managed Ethernet Switch with 6 10/100BaseT(X) ports, 2 single mode 100BaseFX ports, SC connector, -40 to 75°C
    În livrare Garanție: 60 luni
    5.275,00 RON
    6.488,25 RON
    Login to check your price
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-1M2S-SC
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 1 multi mode and 2 single mode 100BaseFX ports, SC connector, 0 to 60°C
    Out of stock Garanție: 60 luni
    5.475,00 RON
    6.734,25 RON
    Login to check your price
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-1M2S-SC-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 1 multi mode and 2 single mode 100BaseFX ports, SC connector, -40 to 75°C
    Out of stock Garanție: 60 luni
    5.863,00 RON
    7.211,49 RON
    Login to check your price
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-2M1S-SC
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 2 multi mode and 1 single mode 100BaseFX ports, SC connector, 0 to 60°C
    Out of stock Garanție: 60 luni
    4.983,00 RON
    6.129,09 RON
    Login to check your price
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-2M1S-SC-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 2 multi mode and 1 single mode 100BaseFX ports, SC connector, -40 to 75°C
    Out of stock Garanție: 60 luni
    5.430,00 RON
    6.678,90 RON
    Login to check your price
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-3M-SC
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 multi mode 100BaseFX ports, SC connector, 0 to 60°C
    În stoc
    Garanție: 60 luni
    4.540,00 RON
    5.584,20 RON
    Login to check your price
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-3M-SC-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 multi mode 100BaseFX ports, SC connector, -40 to 75°C
    Out of stock Garanție: 60 luni
    4.935,00 RON
    6.070,05 RON
    Login to check your price
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-3M-ST
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 multi mode 100BaseFX ports, ST connector, 0 to 60°C
    În stoc
    Garanție: 60 luni
    4.540,00 RON
    5.584,20 RON
    Login to check your price
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-3M-ST-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 multi mode 100BaseFX ports, ST connector, -40 to 75°C
    Out of stock Garanție: 60 luni
    4.935,00 RON
    6.070,05 RON
    Login to check your price
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-3S-SC
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 single mode 100BaseFX ports, SC connector, 0 to 60°C
    În stoc
    Garanție: 60 luni
    5.922,00 RON
    7.284,06 RON
    Login to check your price
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-3S-SC-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 single mode 100BaseFX ports, SC connector, -40 to 75°C
    În stoc
    Garanție: 60 luni
    6.307,00 RON
    7.757,61 RON
    Login to check your price
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-3S-SC-48
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 single mode 100BaseFX ports, SC connector, -48VDC, 0 to 60°C
    Out of stock Garanție: 60 luni
    6.954,00 RON
    8.553,42 RON
    Login to check your price
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    EDS-408A-3S-SC-48-T
    Entry-level Managed Industrial Ethernet Switch with 5 10/100BaseT(X) ports, 3 single mode 100BaseFX ports, SC connector, -48VDC, -40 to 75°C
    Out of stock Garanție: 60 luni
    7.436,00 RON
    9.146,28 RON
    Login to check your price

Accesorii

  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    DIN rail power supply 30W 24V 1.5A
    În livrare Garanție: 36 luni
    78,70 RON
    96,80 RON
    Login to check your price
    96 bucăți în cutie
  • ModelDisponibilitateGaranțieLista de dorințe
    Prețul tău
    Prețul tău
    19" Rackmont set
    În stoc
    Garanție: 24 luni
    731,00 RON
    899,13 RON
    Login to check your price

Descriere

The EDS-408A Series is designed especially for industrial applications. The switches support a variety of useful management functions, such as Turbo Ring, Turbo Chain, ring coupling, IGMP snooping, IEEE 802.1Q VLAN, port-based VLAN, QoS, RMON, bandwidth management, port mirroring, and warning by email or relay. The ready-to-use Turbo Ring can be set up easily using the web-based management interface, or with the DIP switches located on the top panel of the EDS-408A switches.

 

Additional Features and Benefits

  • DHCP Option 82 for IP address assignment with different policies
  • Supports EtherNet/IP, Modbus TCP protocols for device management and monitoring
  • Custom AOI (Add-On Instructions) and FactoryTalk® View faceplate available
  • Port mirroring for online debugging
  • Port-based VLAN, IEEE 802.1Q VLAN, and GVRP to ease network planning
  • QoS (IEEE 802.1p and TOS/DiffServ) to increase determinism
  • RMON for proactive and efficient network monitoring
  • SNMPv1/v2c/v3 for different levels of network management security
  • Bandwidth management to prevent unpredictable network status
 

Specificație tehnică

  • Ethernet Interface
10/100BaseT(X) Ports (RJ45 connector)

 8

All models support:
Auto negotiation speed
Full/Half duplex mode
Auto MDI/MDI-X connection

100BaseFX Ports (multi-mode SC connector) EDS-408A-MM-SC/2M1S-SC Series: 2
EDS-408A-3M-SC Series: 3
EDS-408A-1M2S-SC Series: 1
100BaseFX Ports (multi-mode ST connector) EDS-408A-MM-ST Series: 2
EDS-408A-3M-ST Series: 3
100BaseFX Ports (single-mode SC connector) EDS-408A-SS-SC/1M2S-SC Series: 2
EDS-408A-2M1S-SC Series: 1
EDS-408A-3S-SC/3S-SC-48 Series: 3
Standards IEEE 802.3 for 10BaseT
IEEE 802.3u for 100BaseT(X) and 100BaseFX
IEEE 802.3x for flow control
IEEE 802.1D-2004 for Spanning Tree Protocol
IEEE 802.1p for Class of Service
IEEE 802.1Q for VLAN Tagging
IEEE 802.1w for Rapid Spanning Tree Protocol
  • Ethernet Software Features
Filter 802.1Q VLAN, GMRP, GVRP, IGMP v1/v2, Port-based VLAN
Industrial Protocols Modbus TCP
Management Back Pressure Flow Control, BOOTP, DHCP Option 66/67/82, DHCP Server/Client, Flow control, IPv4/IPv6, LLDP, Port Mirror, RARP, RMON, SMTP, SNMP Inform, SNMPv1/v2c/v3, Syslog, Telnet, TFTP
MIB Bridge MIB, Ethernet-like MIB, MIB-II, P-BRIDGE MIB, RMON MIB Groups 1, 2, 3, 9, RSTP MIB
Redundancy Protocols RSTP, STP, Turbo Chain, Turbo Ring v1/v2
Time Management NTP Server/Client, SNTP
  • Switch Properties
IGMP Groups 256
MAC Table Size 8 K
Max. No. of VLANs 64
Packet Buffer Size 1 Mbits
Priority Queues 4
VLAN ID Range VID 1 to 4094
  • Serial Interface
Console Port RS-232 (TxD, RxD, GND), 10-pin RJ45 (19200, n, 8, 1)
  • DIP Switch Configuration
Ethernet Interface Turbo Ring, Master, Coupler, Reserve
  • Input/Output Interface
Alarm Contact Channels Relay output with current carrying capacity of 1 A @ 24 VDC
  • Power Parameters
Connection 1 removable 6-contact terminal block(s)
Input Voltage All models: Redundant dual inputs
EDS-408A/408A-T, EDS-408A-MM-SC/MM-ST/SS-SC/3M-SC/3M-ST/3S-SC/1M2S-SC/2M1S-SC/EIP/PN Series: 12/24/48 VDC
EDS-408A-3S-SC-48/408A-3S-SC-48-T: ±24/±48 VDC
Operating Voltage

EDS-408A/408A-T, EDS-408A-MM-SC/MM-ST/SS-SC/3M-SC/3M-ST/3S-SC/1M2S-SC/2M1S-SC/EIP/PN Series: 9.6 to 60 VDC

EDS-408A-3S-SC-48 Series:
±19 to ±60 VDC

Input Current EDS-408A/408A-T, EDS-408A-EIP/PN Series: 0.18 A @ 24 VDC
EDS-408A-MM-SC/MM-ST/SS-SC Series: 0.30 A @ 24 VDC
EDS-408A-3M-SC/3M-ST/3S-SC/3S-SC-48/1M2S-SC/2M1S-SC Series: 0.35 A @ 24 VDC
Overload Current Protection Supported
Reverse Polarity Protection Supported
  • Physical Characteristics
Housing Metal
IP Rating IP30
Dimensions 53.6 x 135 x 105 mm (2.11 x 5.31 x 4.13 in)
Weight EDS-408A/408A-T, EDS-408A-MM-SC/MM-ST/SS-SC, EDS-408A-EIP/PN Series: 650 g (1.44 lb)
EDS-408A-3M-SC/3M-ST/3S-SC/3S-SC-48/1M2S-SC/2M1S-SC Series: 890 g (1.97 lb)
Installation DIN-rail mounting, Wall mounting (with optional kit)
  • Environmental Limits
Operating Temperature Standard Models: -10 to 60°C (32 to 140°F)
Wide Temp. Models: -40 to 75°C (-40 to 167°F)
Storage Temperature (package included) -40 to 85°C (-40 to 185°F)
Ambient Relative Humidity 5 to 95% (non-condensing)
  • Standards and Certifications
Safety All models: EN 60950-1, UL 508
EDS-408A/408A-T, EDS-408A-MM-SC/MM-ST/SS-SC Series, EDS-EIP/PN Series: UL 60950-1
EMC EN 55032/24
EMI CISPR 32, FCC Part 15B Class A
EMS IEC 61000-4-2 ESD: Contact: 6 kV; Air: 8 kV
IEC 61000-4-3 RS: 80 MHz to 1 GHz: 10 V/m
IEC 61000-4-4 EFT: Power: 2 kV; Signal: 2 kV
IEC 61000-4-5 Surge: Power: 2 kV; Signal: 2 kV
IEC 61000-4-6 CS: 10 V
IEC 61000-4-8 PFMF
Hazardous Locations ATEX, Class I Division 2
Maritime EDS-408A/408A-T, EDS-408A-MM/SS Series: NK
EDS-408A/408A-T, EDS-408A-MM/SS Series, EDS-408A-EIP/PN Series: DNV-GL
Railway EN 50121-4
Traffic Control NEMA TS2
Freefall IEC 60068-2-31
Shock IEC 60068-2-27
Vibration IEC 60068-2-6
  • MTBF
Time EDS-408A/408A-T, EDS-408A-EIP/PN Series: 1,339,439 hrs
EDS-408A-MM-SC/MM-ST/SS-SC/3M-SC/3M-ST/3S-SC/1M2S-SC/2M1S-SC Series: 1,253,072 hrs
EDS-408A-3S-SC-48 Series: 989,940 hrs
Standards Telcordia (Bellcore), GB

Produse recomandate